آسان بیندیش راحت زندگی کن

میگویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی میکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود.

وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده میبیند. وی به راهب مراجعه میکند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه نکند.

وی پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمین خود دستور میدهد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آمیزی کند . همینطور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض میکند.

پس از مدتی رنگ ماشین ، ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آنچه به چشم می آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر میدهد و البته چشم دردش هم تسکین می یابد.

بعد از مدتی مرد میلیونر برای تشکر از راهب وی را به منزلش دعوت می نماید. راهب نیز که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد میشود متوجه میشود که باید لباسش را عوض کرده و خرقه ای به رنگ سبز به تن کند.

او نیز چنین کرده و وقتی به محضر بیمارش میرسد از او می پرسد آیا چشم دردش تسکین یافته ؟ مرد ثروتمند نیز تشکر کرده و میگوید :" بله . اما این گرانترین مداوایی بود که تاکنون داشته." مرد راهب با تعجب به بیمارش میگوید بالعکس این ارزانترین نسخه ای بوده که تاکنون تجویز کرده ام. برای مداوای چشم دردتان،  تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز خریداری کنید و هیچ نیازی به این همه مخارج نبود.

برای این کار نمیتوانی تمام دنیا را تغییر دهی ، بلکه با تغییر چشم اندازت میتوانی دنیا را به کام خود درآوری. تغییر دنیا کار احمقانه ای است اما تغییر چشم اندازمان ارزانترین و موثرترین روش میباشد.

 آسان بیندیش راحت زندگی کنخیال باطلچشمکگاوچران

این داستان یعنی تغییر چشم انداز برای رسیدن به اهدافیولگاوچران

 

 

 

 

/ 7 نظر / 7 بازدید
rzshirdel

مثل همیشه زیبا و پرمعنا بود. مشکلات همیشه هست مهم این است که دیدگاه و نگرشمون نسبت به اون را درست کنیم موفق باشی نازگلم[گل][قلب]

مادر ترزای کوچک

[بغل][ماچ][قلب سلام خواهرم خوبی؟ خیلییییی پست قشنگی بود[نیشخند]

فروغ خاموش

[قهقهه]عجب کلاهی سرش رفته بوده یارووو ولی داستان زیبایی بود[تایید]

شیرطلایی

خدا یه عقلی بده به این، پولاش هم بده به ما! نههههههههه؟! [نیشخند] عالی بود نغمه بانو [چشمک][گل][گاوچران][عینک]

فقط من!

وقتی به خودم و کارام فکر میکنم میبینم منم به جای خریدن یه عینک سبز ناقابل ! همه دنیامو رنگ میزنم همیشه![زبان][نیشخند] این داستان رو قبلن ترها!! خونده بودم و الانم باز خوندم ... هم اون قبلن ترها و هم الان یه نتیجه گرفتم! همون خط اول... [خجالت]

afshin

[گل] بلندترین روشنایی روز ( اول تیر ) را شاد باش ميگم به همه پارسي گويان و هم ميهنان گرامي عمرتان بلند همچون اول تیر [گل]